Krótko o zapięciach srebrnych kolczyków

Dowiedz się, gdzie zamówić kolczyki, wejdź na www.bizutik.pl/kolczyki.

Kupując kolczyki należy wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, materiał, z którego są wykonane, czy to jak się prezentują, ale również na zapięcie. Poniżej prezentujemy krótką listę najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najczęściej stosowane zapięcie w kolczykach. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie daje spory komfort noszenia i często jest używane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w okresie letnim, kiedy nie ubieramy szali, czapek oraz ubrań z postawnym kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie popularny jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek łatwiejszy w zapinaniu, za sprawą rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Często wykorzystuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przekłutych uszu. Aktualnie dość rzadko używane.

Kolczyki sztyft

Bardzo popularne zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. To tego rodzaju kolczyki panie nabywają najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku cyrkonii i drobnych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, głównie złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są często w biżuterii dziecięcej.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]