Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków? Koniecznie odwiedź ten adres.

Gdy odnajdziesz partnerkę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później pomyślisz o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta długo wyczekiwany przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto i diamenty

Sprezentowanie kobiecie pierścionka to niezwykle stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają formę koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z przekonania, iż od tego palca prowadzi żyła prowadząca prosto do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, że to Grecy przywieźli na Stary Kontynent zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je z trzciny, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścieniami ze srebra czy złota obdarowywano tylko wówczas, kiedy mężowie chcieli pokazać swoje całkowite zaufanie do przyszłej żony. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami oraz platyną, jednakże materiały te tak naprawdę powszechnie wykorzystuje się do ich tworzenia zaledwie od paru stuleci, przy czym duży wzrost ich popularności można zauważyć w XX w.

Złoto, kamienie szlachetne, a także drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścień z dużym brylantem, jednak możliwości swobodnego dobierania różnych metali i kamieni są szerokie. Oprócz diamentów wykorzystuje się topaz, rubin bądź tanzanit. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, a także drewno, jednak ciągle na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Ile powinien być warty pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przekonanie, że mężczyzna musi wydać na niego minimum dwie miesięczne pensje. Cena zakupu zależna jest od wielu elementów: materiału, użytego kamienia, designu czy liczby karatów, skutkiem tego każdy odszuka śliczny, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem miłości i zaangażowania, dlatego jego koszt nie ma ogromnego znaczenia. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej wybrance.

Dane firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]