Biżuteria z ametystami

Więcej informacji o ametystach

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje m. in. w USA, Mozambiku, Australii i Indiach. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory leży pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale także z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.