Więcej o wzmacniaczu szerokopasmowym.

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie wykorzystywane przez operatorów telewizji kablowych. Ich najważniejszą funkcją jest spotęgowanie mocy sygnałów kierowanych do indywidualnych telewizorów. W którym miejscu umieszcza się wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego właściwości?

Wzmacniacz szerokopasmowy – potęgowanie sygnałów

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych funkcjonują zazwyczaj w paśmie 50 Hz – 6 MHz. Znakomicie niwelują rozmaite nieprawidłowości wywołane np. przez internet bezprzewodowy oraz pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie umieszczone są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Zasilanie sprzętów odbywa się lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a obsługa sprzętu prosta. Moduły te cechują się optymalnym poziomem wyjściowym – oscylującym od 129dBuV. Poziom może być zróżnicowany, uzależnione jest to bowiem od wykorzystywanego sprzętu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – profesjonalne zabezpieczenie przed spięciami

Obsługa wzmacniacza szerokopasmowego jest nieskomplikowana. Używa się w tym celu moduły WHX-823 lub moduły WHX-923. Do urządzeń zaimplementowano również profesjonalną ochronę przed spięciami pochodzącymi z linii, dzięki czemu są wyjątkowo funkcjonalne. Nowoczesne modele wyposażono w specjalistyczny filtr zakłóceń. Niski koszt inwestycji sprawia, że moduły te są powszechnie stosowane i gwarantują odbiorcom doskonałą siłę sygnału w warunkach domowych. Ogromną zaletą jest też niski poziom mocy ok. <8W.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]